سقوط آزاد استقلال و پرسپولیس در رده‌بندی برترین تیم‌های جهان/ فولاد و سپاهان در جمع ۳۰۰ تیم نخست

تیم‌های استقلال و پرسپولیس جایی میان ۳۰۰ تیم نخست باشگاهی جهان ندارند.

فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) در پایان هر ماه میلادی، رده‌بندی برترین تیم‌های باشگاهی را از نگاه کارشناسان خود منتشر می‌کند.

این فدراسیون امروز رده‌بندی تیم‌های برتر جهان از آغاز مِی 2021 تا پایان ماه مِی 2022 (از 10 اردیبهشت سال 1400 تا 1401) را اعلام کرد که تیم چلسی با 305 امتیاز، همچنان در جایگاه نخست جدول برترین باشگاه‌ها دیده می‌شود. سه تیم برزیلی اتلتیکو مینیرو، پالمیراس و فلامنگو هم در رده‌های دوم تا چهارم جهان قرار دارند.

در میان تیم‌های آسیایی، اولسان هیوندای کره جنوبی با 195.5 امتیاز در رتبه بیست‌وهشتم جهان و نخست آسیا ایستاده است. فولاد هم که با درخشش در لیگ قهرمانان آسیا 2022 به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت، با 91.5 امتیاز و 66 پله صعود، در جایگاه سیزدهم آسیا و 192 جهان جای گرفته است. سپاهان نیز 190 رده صعود تجربه کرد و با 74 امتیاز، در جایگاه 277 جهان و هفدهم آسیا دیده می‌شود.

در رنکینگ ماه گذشته IFFHS، پرسپولیس و استقلال به ترتیب در رتبه‌های 136 و 159 جهان قرار داشتند که اکنون در میان 300 تیم برتر جهان نیز حضور ندارند. با توجه به نتایج خوب این دو تیم در لیگ برتر، به نظر می‌رسد غیبت در لیگ قهرمانان آسیا سبب سقوط سرخابی‌ها شده است.

رده‌بندی 20 تیم برتر دنیا از نگاه فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال به شرح زیر است:

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

هالند تست‌های پزشکی منچسترسیتی را پشت‌ سر گذاشت/ اعلام جزئیات قرارداد

س مه 10 , 2022
مهاجم نروژی دورتموند با پشت‌ سر گذاشتن تست‌های پزشکی منچسترسیتی در آستانه معرفی رسمی به عنوان خرید جدید این باشگاه انگلیسی است. نشریه انگلیسی «اتلتیک» روز گذشته خبر داد که باشگاه منچسترسیتی به توافق شخصی با ارلینگ هالند رسیده و این هفته با فعال کردن بند فسخ این مهاجم نروژی […]