تغییرات در چمپیونزلیگ؛ موافقت یوفا با 2 سهمیه افتخاری

یوفا در اندیشه ایجاد تغییراتی در شکل برگزاری لیگ قهرمانان از سال 2024 است.

 قرار است از سال 2024 شکل برگزاری لیگ قهرمانان دچار تغییراتی شود. زمزمه تغییرات بنیادین در لیگ قهرمانان از سال گذشته و زمانی شروع شد که پروژه سوپرلیگ علیه یوفا رسما اعلام ظهور کرد و هرچند خیلی زود با شکست روبه‌رو شد ولی سران یوفا را مجبور کرد تا در روند برگزاری لیگ قهرمانان تغییراتی ایجاد کنند. یکی از این تغییرات طبق ادعای مارکا افزایش تعداد تیم‌هاست.

جورجو مارکتی نایب رئیس یوفا در مجمع دو ماه پیش اتحادیه باشگاه‌های اروپایی از احتمال افزایش تعداد تیم‌های حاضر در دور گروهی به 36 تیم سخن گفت. فعلا در دور گروهی لیگ قهرمانان 32 تیم حاضر هستند که در هشت گروه چهار تیمی به رقابت با هم می‌پردازند.

مارکا در این‌رابطه نوشته بود که یوفا قصد دارد به دو تیم بزرگ و نامداری که در 5 دوره گذشته لیگ قهرمانان عملکرد بهتری داشته‌اند ولی نتوانسته‌اند به دور گروهی فصل 25-2024 راه پیدا کنند، مجوز حضور بدهد. دو تیم دیگر نیز سهمیه اضافی لیگ‌های پرتغال و فرانسه خواهد بود.

در همین رابطه ساعتی پیش نشریه تایمز ادعا کرد که یوفا موافقت کرده است که به دو کشوری که تیم‌های‌شان در “رقابت‌های اروپایی” بهترین عملکرد را داشته‌اند، دو سهمیه اضافی در لیگ قهرمانان بدهد. فصل جاری لیگ برتر و لالیگا در نیمه نهایی هر کدام دو نماینده داشتند و فینال نیز بین رئال و لیورپول خواهد بود اما فرمول محاسبه به گونه‌ای دیگر است. تایمز نوشته است که بر اساس ضریب موفقیت، اگر قرار بود تغییر در فصل بعد اعمال شود، این سهمیه اضافی به انگلیس و هلند تعلق می‌گرفت. همچنین یوفا با طرح افزایش تعداد گروه‌ها به 10 نیز مخالفت کرده و تورنمت مثل سابق هشت گروه خواهد داشت.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برگزاری مرحله نخست اردوی تیم ملی هندبال مردان

س مه 10 , 2022
مرحله نخست اردوی تیم ملی هندبال ایران از روز پنجشنبه برگزار می‌شود.  پس از پایان لیگ برتر هندبال، مرحله نخست اردوی آماده‌سازی تیم ملی هندبال مردان ایران زیر نظر وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی از روز پنجشنبه 22 اردیبهشت‌ماه در تالار هندبال فدراسیون آغاز خواهد شد. بر همین اساس گروه […]