مقانلو: دعوت از رسانه‌ها برای حضور در انتخابی کار من نیست/ با تغییر ۸۰ درصدی تیم ملی ریسک بزرگی کردم

سرمربی تیم ملی تکواندو تاکید کرد که او با تغییر ۸۰ درصدی ترکیب تیم ملی برای قهرمانی آسیا ریسک بزرگی را انجام داده است.

بیژن مقانلو در گفت‌وگویی، در خصوص تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: شرایط برای همه کشورهای یکسان است و مربوط به ایران نمی‌شود. با توجه به شرایط و سیاست‌گذاری همه کشورها قبول کردند و ما هم باید بپذیریم. ما باید از زمان تعویق مسابقات حداکثر بهره را ببریم. قوانین تکواندو تغییر کرده است و نیروی ما نیز جدید شده است و با توجه به شرایط باید حداکثر استفاده را ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به شعار شما مبنی بر شفافیت در انتخاب نفرات، برگزاری رقابت‌های انتخابی پشت درهای بسته و عدم اطلاع رسانی باعث ایجاد شبهاتی شده است، گفت: با توجه به محدودیت زمان در ابتدا قرار بود انتخابی درون اردویی 20 اردیبهشت ماه برگزار شود، اما با درخواست فدراسیون قرار شد مسابقات 16 اردیبهشت ماه برگزار شود. مسابقات نیز قرار بود در سالن خانه تکواندو برگزار شود، اما آن روز رقابت‌های لیگ بانوان در حال برگزاری بود و انتخابی در سالن بالا برگزار شد. در روز مسابقات نیز خیلی از مربیان بازیکنان ما بودند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص عدم حضور رسانه‌ها در انتخابی گفت: این موضوع کار من بیژن مقانلو است یا روابط عمومی؟ زمان انتخابی خود را به فدراسیون، کمیته مسابقات و روابط عمومی اعلام می‌کنم و مسئله اطلاع رسانی به فدراسیون بر می‌گردد. شخصاً نمی‌توانم با تمام رسانه‌ها تماس بگیرم و در این موضوع نمی‌توان از من خرده گرفت. هیچ مشکلی با حضور رسانه‌ها نداشتم و شاید به خاطر درگیری  کاری فدراسیون این کار انجام نشده است.

مقانلو در پاسخ به این سوال که چرا نتایج مسابقات اعلام نشد، گفت: کسانی که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی حضور داشتند در این دوره نمی‌توانند در قهرمانی آسیا حضور داشته باشند. این موضوع خیلی از سیاست‌ها را تغییر داد و همین موضوع باعث شد دیروز تمام اعضای کادرفنی در سالن نظاره‌گر مسابقات لیگ باشند تا بتوانیم از حداکثر پتانسیل در این شرایط سخت استفاده کنیم. در ترکیب اعلام شده برای قهرمانی آسیا 80 درصد پوست اندازی شده است. 

“عدم  حضور رسانه‌ها و عدم اطلاع از نتایج باعث شده است در حال حاضر ابهامات زیادی وجود داشته باشد”، مقانلو در پاسخ به این سوال گفت: بازیکنان انتخابی زدند و اعتقاد دارم آنکه قوی‌تر، ماندگارتر. درخواست کردم راندها دو دقیقه و امتیازی طبق روال گذشته برگزار شود و فقط قوانین مبارزاتی جدید را اعمال کنند و  اخطارها نیز مانند گذشته لحاظ شود. حتی روز گذشته درخواست کردم در صورت عدم محدودیت در آپدیت نرم افزار، داوری مرحله نهایی لیگ با قوانین جدید برگزار شود که قول دادند مرحله نهایی اینگونه باشد. 

وی در خصوص دلیل انتخاب دانیال بزرگی در یک وزن پایین‌تر گفت: تمامی انتخاب‌ها علت دارد. وقتی بازیکنان خود را بررسی می‌کنم، ما در وزن 74- کیلوگرم میرهاشم حسینی و دانیال بزرگی را داریم و روز اول قرار بود ما از نفرات جام ریاست فدراسیون جهانی مانند سنوات گذشته استفاده کنیم، اما وقتی سیاست حضور در مسابقات آسیایی تغییر کرد ما نیز برای عقب نماندن باید سیاست خود را عوض کنیم. دانیال بزرگی پتانسیلی دارد که من در آینده می‌توانم او را به عنوان یکی از مدعیان 68- کیلوگرم مطرح کنم و یکی مانند میرهاشم حسینی را نیز در وزن 74- کیلوگرم داریم. تلاش کردم از داشته‌های خود بهترین استفاده را بکنم.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: برای حضور دانیال بزرگی در وزن 68- کیلوگرم با تمامی بازیکنان این وزن صحبت کردم و سروش احمدی تصمیم گرفت خود را در وزن 74- کیلوگرم امتحان کند و با دانیال بزرگی نیز مسابقه داد که در یک بازی شکست خورد و در یک بازی پیروز شد. از آن طرف دانیال بزرگی میرهاسم حسینی را برد و میرهاشم حسینی نیز سروش احمدی را شکست داد. با توجه به شرایط ما تصمیم گرفتیم از حداقل‌ها حداکثر استفاده را داشته باشیم و سرانجام ترکیب را نگاه کنیم 80 درصد پوست اندازی داشته که ریسک بزرگی است.

مقانلو در خصوص عدم انتخاب آرمین هادی‌پور و سجاد مردانی گفت: آرمین هادی‌پور یک مبارزه خود را برد، اما مقابل مهدی حاج موسایی باخت. سجاد مردانی در انتخابی شکست خورد. از آن طرف وقتی وزن هفتم خود را در یک کفه ترازو می‌گذارم، با وجودی که بازیکن بدی نیست، اما باید با دیگر بازیکنان مقایسه و 6 وزن را انتخاب کنم.

وی در خصوص انتخاب علیرضا نادعیان در وزن 87+ کیلوگرم و اینکه برخی اعتقاد دارند انتخاب او برای وزن 87-(هفتم) بهتر خواهد بود، تاکید کرد: علیرضا نادعیان 97 کیلوگرم بود و نمی‌توانستم کاری برای او بکنم. نادعلیان از ناحیه زانو در لیگ آسیب دید و عملاً وزن او در این مدت بالا رفته بود. خیلی‌ها اعتقاد دارند او در وزن 87- کیلوگرم بهتر است، اما باید برای کسب سهمیه در وزن 87+ کیلوگرم حضور داشته باشد. برای مسابقات جهانی اگر این بازیکن در پروسه تمرین قرار بگیرد، نظر ما نیز استفاده از او در وزن هفتم است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص انتخاب فرزان عاشورزاده گفت: در وزن 63 کیلوگرم محدودیت در جذب نفرات داشتیم. من اصلاً جای مانور نداشتم و بقیه بازیکنان در تیم‌های دیگر تزریق هستند. در این شرایط فرزان انتخاب شد که در انتخابی اول برخلاف انتخابی‌های گذشته به عنوان نفر برتر انتخاب شد.

مقانلو در خصوص  پتانسیل این تیم برای حضور در قهرمانی آسیا افزود: در پروسه کوتاه در حال جلو رفتن هستیم و امیدوارم نتیجه مطلوبی بگیریم ولی باید به جوانان فرصت بدهیم تا خودشان را باور کنند. شاید هر کسی جای من بود اسیر اسم‌ها می‌شدند. فکر می‌کنم با تغییر 80 درصدی تیم ریسک بزرگی کردم و شاید اشتباه کنم، اما  به المپیک و المپیک‌های بعدی نگاه می‌کنیم. بازیکنانی که انتخاب نشدند نیز تا 6 ماه در اردوی تیم ملی خواهند بود و کسانی که در رنکینگ گرندپری هستند نیز تا زمان خارج نشدن از رنکینگ کنار تیم ملی خواهند ماند.

وی در خصوص حضور بازیکنان در رقابت‌های اوپن کره‌جنوبی که بعد از قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد، گفت: بازیکنانی که سقف امتیازات تورنمنت‌های آنها پر نشده باشد در این مسابقات حضور خواهند داشت. در جلسه کمیته فنی خواستم بازیکنان ترکیب قهرمانی آسیا نیز اگز دچار آسیب نشدند و سقف امتیازات‌شان پر نشده بود در این رویداد مبارزه کنند.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مجیدی تمرین استقلال را تعطیل کرد!

س مه 10 , 2022
سرمربی استقلال تمرین فردای این تیم را تعطیل اعلام کرد. بعد از برد استقلال مقابل شهرخودرو و تثبیت صدرنشینی آبی‌پوشان در لیگ برتر، اعضای این تیم امروز تمرین ریکاوری خود را انجام دادند.بعد از این تمرین با توجه به فشردگی مسابقات هفته‌های پایانی لیگ برتر و احتمال خستگی و مصدومیت […]