بنا: هدف نهایی کشتی فرنگی موفقیت در المپیک پاریس است/ برگزاری بازی‌های آسیایی در سال آینده کارمان را دشوار می‌کند

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: تمرکز اصلی ما در سال جاری روی موفقیت در رقابت‌های جهانی صربستان است، اما هدف نهایی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد موفقیت در المپیک پاریس است.

 محمد بنا درباره شروع دور جدید تمرینات این تیم گفت: از روز 20 اردیبهشت ماه اردوی ما آغاز شده و تا اول خرداد ماه ادامه خواهد داشت، ملی‌پوشانی که قرار است به تورنمنت رنکینگ‌دار قزاقستان اعزام شوند تا 29 اردیبهشت در اردو هستند و پس از آن به یک استراحت 48 ساعته خواهند رفت و سایر نفرات هم اول خرداد اردو را ترک می کنند و دوباره از 5 خرداد تمرینات خود را از سر می‌گیرند.

بنا افزود: اردوها با توجه به حضور در مسابقات متعدد برون مرزی ادامه خواهد داشت تا سه تیم خوب برای حضور موفقیت‌آمیز در مسابقات بزرگسالان جهان، امیدهای جهان و بازی‌های کشورهای اسلامی آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به اینکه حضور مدال‌آوران جهانی و المپیک در کنار ملی‌پوشان جوان، جو بانشاط و پرانگیزه‌ای را بر فضای تمرین‌ها حاکم کرده است، اظهار داشت: این نفرات به همراه کشتی‌گیرانی که در مراحل انتخابی از جمله جام تختی موفق بوده‌اند، در اردو حضور دارند و با همدلی، رفاقت، انگیزه و عشق در کنار هم برای موفقیت تلاش و تمرین می‌کنند.

وی با اشاره به لغو بازی‌های آسیایی گفت: رقابت‌های جهانی صربستان مهمترین هدف فرنگی کاران در سال جاری است، البته قرار بود که دو تیم برای بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی آماده کنیم اما با لغو بازی‌های هانگژو، تمرکز اصلی‌مان روی مسابقات صربستان خواهد بود.  در نهایت هدف نهایی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد، موفقیت در المپیک 2024 پاریس خواهد بود.

بنا با اشاره به اینکه لغو بازی‌های آسیایی مطلوب وی نبوده است، تصریح کرد: دوست نداشتم بازی‌های آسیایی لغو شود و می‌خواستم این مسابقات برگزار شود. ظرفیت کشتی فرنگی از نظر تعداد کشتی‌گیر و کمیت کم است اما از نظر کیفیت، کشتی‌گیران خوبی داریم که می‌توانستیم با تشکیل سه تیم خوب در سه مسابقه کشورهای اسلامی، بازی‌های آسیایی و جهانی صربستان شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان تاکید کرد: اگر بازی‌های آسیایی در سال 2023 و همزمان با مسابقات جهانی برگزار شود، به دلیل اینکه رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2023 میلادی مسابقات سهمیه المپیک پاریس است، کارمان بسیار سخت می‌شود.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

والیبال باشگاه‌های آسیا| برنامه مرحله یک چهارم نهایی اعلام شد

س مه 17 , 2022
مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا فردا (چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت) با چهار دیدار پیگیری می شود. مرحله یک چهارم نهایی بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 فردا (چهارشنبه 28 اردیبهشت) با چهار دیدار در سالن 12 هزار نفری آزادی پیگیری می‌شود. برنامه کامل […]