آنچلوتی: دوستان میلانی‌ام درخواست شکست لیورپول را دارند/ امباپه؟ تنها به فینال لیگ قهرمانان فکر می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید می‌گوید که تیمش در حال حاضر تنها روی مصاف با لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا تمرکز دارد.

کارلو آنچلوتی که تیم تحت‌هدایتش پس از قهرمانی در لالیگا حالا خود را آماده انجام حساس‌ترین و آخرین بازی‌اش در فصل 22-2021 یعنی تقابل با لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ 28 مِی (شنبه 7 خرداد) می‌کند، درباره وضعیت تیمش گفت: تیم در وضعیت خوبی است. مارسلو دچار مصدومیت جزئی شده اما مابقی بازیکنان ریکاوری‌شان را به پایان برده‌اند. دیوید آلابا هم در وضعیت خوبی است. به نظرم مادریدی‌ها به این تیم افتخار می‌کنند. ما از هر لحظه خود لذت می‌بریم و جو موجود در تیم شگفت‌انگیز است.

وی همچنین درباره کیلیان امباپه که با پشت‌ کردن به رئال مادرید در آخرین لحظه، قراردادش را با پاری‌سن‌ژرمن تمدید کرد، اظهار داشت: می‌دانیم که باید به چه چیزی (فینال لیگ قهرمانان اروپا) فکر کنیم. واضح است که ما نباید در مورد بازیکنان تیم‌های دیگر صحبت کنیم. ما تنها به فینال لیگ قهرمانان فکر می‌کنیم.

سرمربی ایتالیایی رئال مادرید در ادامه در پاسخ به این پرسش که «لالیگا یا لیگ قهرمانان اروپا، کدام دشوارتر است؟»، خاطرنشان کرد: هر دو دشوار هستند و دو رقابت متفاوتی هستند. در لیگ قهرمانان اروپا اما حق اشتباه کردن ندارید. باشگاه‌های زیادی در اروپا هستند که هدف‌شان قهرمانی در لیگ قهرمانان است. حقیقت این است که پنجمین حضورمان در فینال این رقابت‌ها را در سال‌های اخیر تجربه می‌کنیم که این موفقیت بزرگی است.

کارلتو صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد: بسیاری از بازیکنان ما پنجمین حضورشان در فینال را تجربه می‌کنند، این در حالی است که این دومین تجربه حضور من در فینال لیگ قهرمانان اروپاست (باخنده) بنابراین باید از آنها بپرسم که چطور برای این بازی باید آماده بشویم. نباید چیزی به بازیکنانم بگویم چون آنها خودشان به بازی در چنین مسابقاتی عادت دارند.

وی درباره رویارویی با لیورپول در ورزشگاه استادو فرانس شهر پاریس گفت: لیورپول از حیث فیزیکی یکی از بهترین تیم‌های جهان است اما این مهمترین جنبه این بازی نیست. آیا لیورپول بخت اول پیروزی در این بازی خواهد بود؟ به نظرم بازی خیلی برابری خواهد بود و به عنوان هوادار می‌توان یکی از این دو تیم را بخت اول پیروزی در فینال دانست، اما در نهایت این اهمیتی ندارد.

آنچلوتی در مواجهه با این پرسش که «سخت‌ترین بازی رئال مادرید در رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا کدام بازی بوده است؟»، گفت: سخت‌ترین بازی مقابل چلسی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود (دیداری که کهکشانی‌ها 3 بر 2 به پیروزی رسیدند و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با برتری 5 بر 4 راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند). آن بازی به لحاظ ذهنیتی خیلی پیچیده بود، چون ما در بازی رفت پیروز شده بودیم اما در بازی برگشت ابتدا سه گل خوردیم که همین شرایط را برای‌مان سخت کرد.

سرمربی رئال هنچنین درباره اینکه کدام بازیکنانش می‌توانند در آینده به مربیگری روی بیاورند، تأکید کرد: کاسمیرو، تونی کروس، ناچو، مودریچ … مطمئن نیستم البته (باخنده)!

وی درباره اینکه آیا تیمش شایسته قهرمانی در لیگ قهرمانان است و اینکه آیا تیمش می‌تواند کامبکی (بازگشتی رؤیایی) دیگر در فینال داشته باشد، اظهار داشت: کسب قهرمانی بسته به این دارد که ما در فینال چطور بازی کنیم. ما باید عالی بازی کنیم و باید خیلی باانگیزه باشیم. (باخنده) امیدوارم البته کارمان به آنجا نکشد (بازگشت به بازی و جبران عقب‌افتادگی در نتیجه)! (باخنده) امیدوارم این لیورپول باشد که حداقل برای یک بار این کار را بکند.

کارلتو در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: ادن اِزار در وضعیت خوبی است و می‌تواند در فینال بازی کند. گرت بیل هم شرایط مشابهی دارد و او هم می‌تواند برای ما به میدان برود. تمامی بازیکنان می‌خواهند بازی کنند، حتی 5 یا 10 دقیقه. تمامی بازیکنانم این فصل همیشه به تصمیمات من احترام گذاشته‌اند. هرگز مشکلی از این بابت نداشته‌ام و ما احترام متقابل برای هم قائل هستیم.

آنچلوتی 62 ساله در پایان صحبتش گفت: دوستان میلانی‌ام که تیم‌شان هفت قهرمانی در لیگ قهرمانان دارد، به من می‌گویند که لیورپول را در فینال شکست بده، چون نمی‌خواهند لیورپول جامی دیگر ببرد و از حیث تعداد قهرمانی در لیگ قهرمانان با آنها برابر شوند (لیورپول تاکنون 6 بار فاتح لیگ قهرمانان شده است)، به همین خاطر انگیزه مضاعفی دارم.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

واکنش علی مرادی به مهاجرت دختر وزنه‌بردار

س مه 24 , 2022
رییس فدراسیون وزنه برداری به مهاجرت دختر وزنه بردار واکنش نشان داد و گفت: اینها از ارزش‌های اخلاقی به دور است. علی مرادی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که برای کشورهای اسلامی چند وزنه‌بردار اعزام می‌شود، گفت: روز گذشته در کمیته ملی المپیک حاضر شدم و لیست […]