کارشناسی داوری دیدار استقلال – مس رفسنجان

یک کارشناس داوری می‌گوید قضاوت دیدار استقلال و مس در دیدار این دو تیم در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال خوب بوده است.

استقلال و مس رفسنجان امروز (سه‌ شنبه) در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهدای مس رفسنجان به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر صفر استقلال به پایان رسید.

حیدر سلیمانی، کارشناس داوری در گفت‌وگویی، درباره عملکرد احمدی، داور این دیدار اظهار کرد: آقای احمدی با وجود این که اولین قضاوت پخش زنده‌اش بود، قضاوت خوبی داشت. من آمادگی جسمانی او را بررسی کردم، خوب بود و در همه صحنه‌ها در دو متری آن حضور داشت.

او افزود: در نیمه اول صحنه خاصی وجود نداشت. در نیمه دوم، اولین صحنه مهم در دقیقه ۵۳ رخ داد که آرمان رمضانی در داخل محوطه جریمه سرنگون شد. او می‌خواست زیرکی کند و به نوعی شبیه‌سازی انجام داد. درست است که مدافع مس در آن صحنه تکل زد اما برخوردی با رمضانی نداشت. کارتی که داور به رمضانی داد، درست بود.

این کارشناس داوری درباره اخراج محمد دانشگر در دقیقه ۸۰ گفت: اخراج آقای دانشگر درست بود. او یک کارتش روی نیمکت بود که دلیلش را نمی‌دانیم. دانشگر در دقیقه ۸۰ موقعیت حریف را با گرفتن دست مهاجم مس، سلب کرد و کارت زرد برای این صحنه درست بود. در نتیجه به درستی از بازی اخراج شد.

سلیمانی در پایان درباره صحنه‌ای که مهدی مهدی‌پور از داور بازی کارت زرد دریافت کرد، بیان کرد: داور در آن صحنه اشتباه کرد. مهدی‌پور خطایی روی مهاجم مس انجام نداد بلکه مهاجم مس، خودش روی زمین بود و حالت چهار دست و پا داشت. اگر قرار بود خطایی اعلام شود، باید خطای مهاجم مس اعلام می‌شد که خودش را در معرض خطا قرار داده بود.

او افزود: لحظه‌ای بعد از این صحنه، حسینی دروازه‌بان استقلال از دروازه خارج می‌شود و با دست و سینه توپ را به بیرون محوطه جریمه می‌آورد. کمک داور در این صحنه می‌توانست کمک کند که او در بیرون از محوطه جریمه، با دست لمس توپ داشته یا نه. به نظر می‌رسید که حسینی در بیرون از محوطه جریمه هم با دست توپ را لمس کرده و باید خطا اعلام می‌شد. البته در این صحنه نیازی به دادن کارت زرد نبود.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

مجیدی به نشانه اعتراض به داوری در نشست خبری دیدار مس - استقلال شرکت نکرد

س مه 24 , 2022
سرمربی تیم فوتبال استقلال با وجود برتری تیمش برابر مس رفسنجان در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر به نشانه اعتراض در نشست خبری این مسابقه حضور نیافت. در حالت طبیعی فرهاد مجیدی پس از برتری 2 بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل مس رفسنجان در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال باید […]