تصمیم عجیب یوفا با چشم بستن روی تخلف انضباطی مالک قطری PSG

اتحادیه فوتبال اروپا در تصمیمی عجیب از کنار تخلف انضباطی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن گذشت و به جای او مدیرورزشی سابق این باشگاه را جریمه کرد.

به نقل از نشریه آ اس اسپانیا؛ پس از گذشت چند ماه از حادثه جنجالی حمله ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن و لئوناردو مدیر ورزشی سابق این باشگاه به رختکن داوران بازی برگشت تیم‌های فوتبال رئال مادرید و PSG در مادرید در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یوفا اکنون حکم انضباطی مربوط به آن حادثه را صادر کرده است.

در ماه مارس سال جاری الخلیفی و لئوناردو که به شدت از قضاوت دنی ماکلی داور هلندی بازی منتهی با باخت 3 بر یک پاریسی‌ها ناراضی بودند، به رختکن داوران حمله‌ور شدند تا درباره شیوه قضاوت ماکلی از او توضی بخواهند و زمانی که با امتناع داور هلندی از پذیراش آنها به داخل اتاق روبرو شدند، با مشت به در اتاق داوران کوبیدند.

رفتار الخلیفی و لئوناردو آنقدر تند و زننده بوده که مسئولان ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برای دور کردن آنها از اتفاق داوران مجبور به مداخله شدند.  طبق گزارش رادیو کادناسر اسپانیا، در همان حین یکی از کارمندان باشگاه رئال مادرید نیز با گوشی تلفن همراه خود در حال فیلمبرداری بوده است که الخلیفی گوشی او را می‌گیرد و پس از کوباندن آن به زمین، خطاب به کارمند باشگاه رئال مادرید می‌گوید: «تو را خواهم کشت!». علنی شدن این ماجرا باشگاه فرانسوی را مجبور به انتشار یک بیانیه برای عذرخواهی بابت رفتار رئیس و مدیرورزشی‌اش کرد اما با این حال انتظار می‌رفت که کمیته انضباطی یوفا برای این دو نفر مجازات‌هایی در نظر بگیرد که در کمال تعجب تنها یک نفر از آنها، لئوناردو مجازات شده است، کسی که دیگر سمتی در این باشگاه ندارد. یوفا برای مدیربرنامه برزیلی سابق پاریسی‌ها یک جلسه محرومیت در نظر گرفته است.

در این میان اما هیچ‌گونه مجازاتی برای عضو کمیته اجرایی‌اش در نظر گرفته نشده و این در حالیست که در بیانیه کمیته انضباطی یوفا به تخطی رئیس باشگاه از قوانین اخلاقی اذعان شده است. الخلیفی بعد از خروج فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید، آندره‌آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس و خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا از کمیته اجرایی یوفا و اتحادیه باشگاه‌های اروپا (ECA)، قدرت مضاعفی در نهاد حاکم بر فوتبال اروپا پیدا کرد و به عنوان رئیس اتحادیه باشگاه‌های اروپا منصوب شد. این در حالیست که او به عنوان رئیس گروه رسانه‌ای BeIN Sports، دارنده اصلی حق پخش بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا، نفوذ زیادی در بین مدیران اجرایی یوفا دارد.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دعوت روسیه از تیم ملی والیبال ایران

ش ژوئن 18 , 2022
روسیه تصمیم دارد پس از مسابقات والیبال قهرمانی جهان، تورنمتی دوستانه در این کشور برگزار کند. سرگئی تتیوخین، مدیر تیم ملی والیبال روسیه از برگزاری یک تورنمنت دوستانه و بین‌المللی در این کشور پس از مسابقات قهرمانی جهان 2022 خبر داد. مدیر تیم ملی والیبال روسیه در یک برنامه تلویزیونی […]