قطر چه چیزهایی را در جام جهانی ۲۰۲۲ ممنوع کرده است؟گ

مسئولان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر محدودیت‌هایی تاریخی برای میهمانان این کشور در ایام برگزاری جام بیست و دوم وضع کرده‌اند.
به نقل از نشریه دیلی‌استار؛ کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر فهرست‌ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های لازم‌الاجرا در ایام برگزار این تورنمنت را اعلام کرد.

بر اساس اعلام رئیس کمیته عالی برگزاری و میراث جام جهانی قطر  مسابقات جام جهانی 2022، داشتن روابط نامشروع در قطر در یک ماه برگزاری مسابقات (از 21 نوامبر تا 18 دسامبر) ممنوع و غیرقانونی است و هر شخصی که اقدام به چنین کاری کند ممکن است به 7 سال حبس محکوم شود.

در بیانیه‌ای که کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی در این خصوص منتشر کرده، آمده است: «قطر کشوری محافظه‌کار است. برای ما هر گونه ابراز علاقه علنی در مکان‌های عمومی صرف‌نظر از جنسیت افراد ناپسند تلقی می‌شود.»

ناصر الخاطر رئیس کمیته برگزاری جام جهانی 2022 نیز در همین راستا اظهار داشت: در جام جهانی قطر، خبری از ماجراجویی‌های یک شبه نخواهد بود. رابطه جنسی جایی در «مِنو»ی ما ندارد، مگر اینکه زوجین به عنوان زن و شوهر آمده باشند. قطعاً اینجا خبری از روابط نامشروع نخواهد بود؛ خبری از میهمانی‌های شبانه (پارتی) نیست. همه موظف هستند که آداب و شئون را رعایت کنند و رفتاری عقلانی داشته باشند، مگر اینکه بخواهند خودشان را در معرض خطر افتادن به زندان بیندازند. جام جهانی قطر اولین جام جهانی تاریخ خواهد بود که در آن روابط جنسی ممنوع خواهد شد.

پیش از این و در ماه دسامبر سال 2021 نیز ناصر الخاطر اعلام کرده بود که ورود همجنسگرایان به قطر ممنوع است.  او در آن زمان اظهار داشت: قطر و کشورهای همسایه آن بسیار محافظه‌کار هستند و ما از هواداران می‌خواهیم که به قوانین آنها احترام بگذارند. ما مطمئنیم که آنها این کار را انجام خواهند داد همان‌طور که ما به فرهنگ‌های مختلف احترام می‌گذاریم.

در همین حال قطری‌ها محدودیت‌های دیگری هم برای گردشگرانی که در ایام جام جهانی 2022 در نظر گرفته‌اند که شامل هرگونه ممنوعیت تبلیغ برای همجنسگرایی و مصرف مشروبات الکلی می‌شود.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

لیگ ملت‌های والیبال| فرانسه بدون بازی پیروز شد!

س ژوئن 21 , 2022
تیم ملی والیبال فرانسه در حالی که هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ هنوز آغاز نشده، مقابل چین برنده اعلام شد. تیم ملی والیبال فرانسه که قهرمانی در المپیک 2020 توکیو را در کارنامه دارد با رأی فدراسیون جهانی در هفته دوم لیگ ملت‌های 2022 مقابل چین، برنده اعلام شد. فدراسیون […]