والیبال قهرمانی جهان| تیم ملی ایران در اسلوونی به میدان می‌رود

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست مسابقات قهرمانی جهان در اسلوونی به میدان می‌رود.

 فدراسیون جهانی والیبال برنامه و فرمت جدید برگزاری مسابقات قهرمانی جهان 2022 به میزبانی لهستان و اسلوونی را اعلام کرد که بر این اساس، دیدارهای تیم ملی ایران از گروه F در شهر لیوبلیانا در کشور اسلوونی برگزار خواهد شد.

24 تیم حاضر در مسابقات، در 6 گروه 4 تیمی به صورت دوره‌ای دیدارهای خود را آغاز می‌کنند که 2 تیم برتر هر گروه به همراه 4 تیم برتر که در گروه خود سوم شده‌اند به مرحله دوم صعود می‌کنند.

گروه بندی مسابقات به شرح زیر است:

گروه A، کاتوویسه: اوکراین، صربستان، تونس، پورتوریکو
گروه B، لیوبلیانا: برزیل، ژاپن، کوبا، قطر
گروه C، کاتوویسه: لهستان، آمریکا، مکزیک، بلغارستان
گروه D، لیوبلیانا: فرانسه، اسلوونی، آلمان، کامرون
گروه E، لیوبلیانا: ایتالیا، کانادا، ترکیه، چین
گروه F، لیوبلیانا: آرژانتین، ایران، هلند، مصر

برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان به وقت تهران به شرح زیر است:

پنجم شهریور: ایران – آرژانتین ساعت 20
هفتم شهریور: ایران – مصر ساعت 20
نهم شهریور: ایران – هلند ساعت 20

ادامه مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در سال 2022 شامل مرحله یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال پیکار خواهد بود و در مجموع با برگزاری 52 مسابقه (گروهی و حذفی)، قهرمان این رقابت‌ها مشخص خواهد شد.

16 تیم صعود کننده به مرحله یک هشتم نهایی بر اساس عملکرد در مرحله گروهی در یک جدول قرار می‌گیرند تا حریفان این مرحله مشخص شوند. بنابر این در مرحله یک هشتم نهایی تیم اول با شانزدهم، دوم با پانزدهم، سوم با چهاردهم، چهارم با سیزدهم، پنجم با دوازدهم، ششم با یازدهم، هفتم با دهم و تیم هشتم جدول با نهم مسابقه خواهد داد.

این مرحله به مدت چهار روز از روز شنبه 12 شهریورماه آغاز می‌شود و با هشت دیدار در دو شهر گلیویسه (لهستان) و لیوبلیانا (اسلوونی) پیگیری خواهد شد.

مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان سال 2022 جهان نیز روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 16 و 17 شهریور با چهار مسابقه در دو شهر گلیویسه و لیوبلیانا برگزار می‌شود تا چهره چهار تیم برتر این مسابقات مشخص شود.

مراحل نیمه نهایی و نهایی این رقابت‌ها روزهای شنبه و یکشنبه 19 و 20 شهریورماه به میزبانی شهر کاتویتسه لهستان برگزار خواهد شد.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

حضور هافبک سابق استقلال در تمرینات شاگردان بنا

س جولای 5 , 2022
هافبک سابق استقلال پس از حضور در خانه کشتی و تماشای تمرینات شاگردان محمد بنا گفت: رفاقت زیادی با برداران گرایی دارم و آمدم به آنها سر بزنم.  اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان برای حضور در رقابت‌های کشورهای اسلامی و قهرمانی جهان، این روزها در خانه کشتی شهید مصطفی […]