جهانبخش در گفت‌وگو با فیفا: همان احساس و اشتیاق جام جهانی ۲۰۱۴ را دارم/ هرگز فکر نمی‌کردم ۳ بار در این مسابقات بازی کنم

کاپیتان تیم ملی ایران گفت که برای جام جهانی ۲۰۲۲، همان اشتیاق و احساسی را دارد که در سال ۲۰۱۴ همراه با تیم کارلوس کی‌روش داشت.

علیرضا جهانبخش در گفت‌وگو با «فیفا پلاس» متعلق به سایت فدراسیون جهانی فوتبال، درباره خاطرات خود از ادوار گذشته جام جهانی فوتبال اظهار داشت: اولین خاطره‌ام، صعود دیوانه‌کننده به جام جهانی 1998 مقابل استرالیا بود. دوره‌ای که به اندازه کافی می‌توانستم جزئیاتش را درک کنم، جام جهانی 2002 بود که به رونالدو (برزیلی) علاقه‌مند شدم. «Fenomeno» (لقب رونالدو به معنی پدیده) اولین الگوی فوتبالی من بود و از تماشای او لذت می‌بردم؛ به‌ویژه در 2002.

تلاش می‌کنیم حضور نسل جدید در فوتبال اروپا آسان شود
وی در مورد درخشش خودش، مهدی طارمی و سردار آزمون در خط آتش تیم ملی ایران بیان کرد: هر سه ما شش یا هفت سال کنار هم بازی کرده‌ایم. بازیکنان بسیار خوبی در خط جلو داریم، اما ما مهره‌های اصلی بودیم و خدا را شکر عملکرد خوبی داشته‌ایم. در اروپا تمام تلاش خود را می‌کنیم تا کار سایر بازیکنان ایرانی نسل جدید را برای آمدن به اروپا آسان کنیم، چون می‌دانیم این موضوع چقدر برای ایران و تیم ملی مهم است. این مسئولیت را روی شانه‌های خود حس می‌کنیم.

هرگز فکر نمی‌کردم در جام جهانی به میدان بروم؛ چه برسد به 3 دوره
کاپیتان تیم ملی ایران با اشاره به اینکه سومین دوره حضورش در جام جهانی را تجربه خواهد کرد، گفت: زمانی که به فوتبال علاقه‌مند شدم، هرگز فکر نمی‌کردم در جام جهانی بازی کنم؛ چه برسد به سه دوره. فقط من نیستم که برای سومین بار در جام جهانی بازی می‌کنم، احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد هم در سال‌های 2014 و 2018 با من بوده‌اند. انتظار این را نداشتم، اما برای آن سخت تلاش کردم. این یکی از بزرگترین رؤیاهایی بود که هرگاه پیراهن تیم ملی را می‌پوشیدم، داشتم.

همان احساس و اشتیاق جام جهانی 2014 را دارم
جهانبخش با بیان اینکه می‌تواند باعث غرور ملت ایران شود، خاطرنشان کرد: داشتن دو تجربه جام جهانی و حضور در آستانه سومین جام، دستاورد بسیار بزرگی برای من، خانواده‌ام، دوستانم و همه کسانی محسوب می‌شود که از من حمایت کرده‌اند. اشتیاق جام جهانی هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند و مهم نیست چند بار آن را تجربه کرده‌اید. هنوز همان احساس و اشتیاق 19 سالگی (در جام جهانی 2014) را دارم.

انگلیس 4 بازیکن جهانی در هر پست دارد
وی با اشاره به دورانی که با پیراهن برایتون به میدان می‌رفت، اظهار داشت: زمانی که در انگلیس حضور داشتم، مقابل بسیاری از بازیکنان تیم ملی انگلیس بازی کرده‌ام؛ بازیکن باکیفیت زیاد. انگلیس به راحتی می‌تواند سه تیم مختلف در جام جهانی داشته باشد و سه تا چهار بازیکن سطح جهانی در هر پست دارد. آنها مدعی قهرمانی جام جهانی هستند. آمریکا و ولز نیز بازیکنان خوب زیادی دارند که برای ارائه بهترین عملکرد خود به قطر می‌آیند.

بدشانس بودیم که از آن گروه دشوار صعود نکردیم
بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی 2018، به فاصله کوتاه ملی‌پوشان با صعود از گروه B جام اشاره و تصریح کرد: در روسیه به صعود بسیار نزدیک بودیم. پرتغال و اسپانیا با پنج امتیاز صعود کردند و ما این فرصت را با چهار امتیاز از دست دادیم. کسی انتظار چنین عملکردی از ما نداشت. تیم ملی ایران متحد بود و در هر سه مسابقه عملکرد خوبی داشت. با این حال بدشانس بودیم که از چنین گروه سختی صعود نکردیم.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اعلام برنامه کامل رقابت‌های والیبال جام واگنر در لهستان

چ آگوست 3 , 2022
برنامه رقابت‌های والیبال جام واگنر با حضور تیم ملی ایران اعلام شد.  مسابقات والیبال هوبرت جرزی واگنر (Hubert Jerzy Wagner)  لهستان از سال 2003 هر ساله از سوی بنیاد واگنر در این کشور و با حضور چهار تیم مطرح و صاحب نام والیبال جهان برگزار می‌شود. نوزدهمین دوره مسابقات والیبال […]