تغییر زمین‌ و حذف وقت استراحت فنی در مسابقات والیبال قهرمانی جهان

در بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان، تیم‌ها در پایان هر ست زمین‌ها را تعویض می‌کنند و وقت استراحت فنی هم حذف شده است.

مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال 2022 با حضور 24 تیم از چهارم تا بیستم شهریور ماه سال جاری به‌میزبانی دو کشور لهستان و اسلوونی برگزار خواهد شد.

در این دوره از مسابقات تیم‌ها در پایان هر ست زمین‌ها را تعویض خواهند کرد، همچنین تعیین زمین با پرتاب سکه مشخص می‌شود.

وقت استراحت فنی که در گذشته در امتیازهای هشت و 16 (لیگ ملت‌ها در امتیاز 12) به تیم‌ها داده می‌شد، حذف شده است و هر تیم می‌تواند در طول ست دو بار درخواست وقت استراحت (30 ثانیه) کند.

فاصله بین هر ست سه دقیقه خواهد بود و این زمان بین ست‌های دوم و سوم به پنج دقیقه افزایش پیدا خواهد کرد.

ترکیب تیم‌ها 25 دقیقه قبل از شروع مسابقه از سوی کمک‌مربی و به‌وسیله تبلت اعلام می‌شود. در صورت آسیب‌دیدگی بازیکنی هنگام گرم کردن رسمی، امکان تغییر ترکیب وجود دارد.

هر بازیکن 15 ثانیه بعد از هر رالی زمان دارد تا سرویس بزند. ثانیه‌شمارها در گوشه‌های زمین قرار خواهند گرفت و پس از گذشت شش ثانیه رنگ پس‌زمینه تابلو‌ها تغییر خواهد کرد.

بازی‌های تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات در شهر لیوبلیانا اسلوونی به‌وقت تهران به‌قرار زیر است:

شنبه، پنجم شهریور ماه ساعت 20:30، ایران ـ آرژانتین
دوشنبه، هفتم شهریور ساعت 20:30، ایران ـ مصر
چهارشنبه، نهم شهریور ساعت 20:30؛ ایران ـ هلند.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

لیگ برتر فوتبال| توقف نساجی در شب بازگشت به وطنی/ ۳ امتیاز ارزشمند پیکان در مسجدسلیمان

پ آگوست 25 , 2022
دو دیدار همزمان از هفته سوم لیگ برتر فوتبال با پیروزی پیکان در مسجدسلیمان و توقف نساجی مقابل ملوان خاتمه یافت. هفته سوم لیگ برتر فوتبال با انجام دو بازی همزمان از ساعت 20 امشب (پنجشنبه) پیگیری شد که نتیجه این دو دیدار به شرح زیر است: * نساجی مازندران […]