والیبال قهرمانی جهان|صعود هشت تیم قطعی شد/ ایران تنها تیم آسیایی

صعود هشت تیم به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان قطعی شد و تیم ملی والیبال ایران تنها آسیایی حاضر در این جمع است.

چهارمین روز مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال 2022 روز دوشنبه هفتم شهریور با برگزاری 6 دیدار در دو کشور لهستان و اسلوونی به پایان رسید تا تمامی تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها دو بازی انجام داده باشند.

در پایان چهارمین روز مسابقات صعود 8 تیم که دومین برد خود را کسب کردند، به مرحله یک هشتم نهایی قطعی شد و سایر تیم‌های باقی مانده برای هشت سهمیه دیگر در پنجمین و ششمین روز مسابقات تلاش خواهند کرد.

بدین ترتیب از گروه A تیم صربستان، از گروه B تیم برزیل، از گروه C تیم‌های لهستان و آمریکا، از گروه D فرانسه، از گروه E ایتالیا و از گروه F تیم‌های هلند و ایران به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.

از قاره آسیا چهار تیم در این رقابت‌ها حضور دارند و تیم ملی والیبال ایران تنها تیمی است که صعود خود را با 2 برد و 5 امتیاز قطعی کرده است. در حال حاضر تیم ژاپن با یک برد و 3 امتیاز در رتبه چهاردهم جدول کلی تیم‌ها قرار دارد و از شانس بیشتری برای صعود برخوردار است.

سامورایی‌ها امروز (سه‌شنبه هشتم شهریور) در آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی به مصاف کوبا می‌روند تا در صورت شکست این تیم صعود خود را قطعی کنند و در صورت ناکامی برابر این تیم، امید به صعود به عنوان یکی از تیم‌های سوم جدول داشته باشند.

در پایان مرحله گروهی قهرمانی جهان دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود خواهند کرد و چهار تیم نیز از بین تیم‌های سومِ شش گروه که عملکرد بهتری داشته باشند، به مرحله حذفی راه پیدا خواهند کرد.

قطر و چین دیگر تیم‌های آسیایی این مسابقات هستند که در حال حاضر بدون برد و امتیاز در رتبه چهارم گروه‌های خود قرار دارند. قطر در آخرین مسابقه خود در مرحله گروهی امروز به مصاف برزیل می‌‌رود و در صورت شکست برابر این تیم امیدی برای صعود نخواهد داشت.

شاگردان بهروز عطایی ساعت 20 روز چهارشنبه نهم شهریور در آخرین مسابقه خود در مرحله مقدماتی و برای کسب صدرنشینی جدول گروه F به مصاف هلند خواهند رفت.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

حاشیه دیدار پرسپولیس - صنعت نفت| ورود بانوان بدون بلیت به ورزشگاه!

چ آگوست 31 , 2022
بانوانی که برای خرید بلیت دیدار تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان اقدام نکرده بودند، توانستند وارد ورزشگاه آزادی شوند. بانوان تماشاگر پرسپولیسی امروز (چهارشنبه) برای اولین بار می‌توانند یک دیدار لیگ برتری تیم محبوب خود را از نزدیک تماشا کنند. حدود 500 بانو که بلیت دیدار پرسپولیس – صنعت […]