شایعه عجیب درباره زوج ۹۰ میلیاردی در پرسپولیس!

در فضای مجازی شایعه عجیبی درباره دو مهاجم پرسپولیس به وجود آمده است.

از روز گذشته که قرارداد شیخ دیاباته با پرسپولیس رسمی شد، شایعات عجیبی در فضای مجازی به وجود آمده و بسیاری از طرفداران تیم‌های لیگ برتری مدعی شدند که پرسپولیس برای خرید دیاباته و لوکادیا مجموعا ۹۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. شروع این ماجرا از توییت مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان بود و پس از آن بسیاری از کانال‌ها هم به این مسئله پرداختند.

با این حال این ادعا به هیچ عنوان صحیح نیست و پرسپولیس براساس اطلاعات منتشرشده در سایت کدال حدود ۳۰ میلیارد تومان یعنی در حدود یک میلیون دلار برای جذب لوکادیا کرده و قرارداد شیخ دیاباته هم مبلغی در حدود ۳۷۰ هزار دلار است. در واقع مجموع قرارداد زوج خارجی خط حمله پرسپولیس حدود ۴۱ میلیارد است و ارقام مطرح شده در خصوص هزینه ۹۰ میلیاردی این باشگاه برای این دو نفر صحت ندارد.

مشخص نیست باشگاه سپاهان بر چه اساسی مبلغ ۹۰ میلیارد را مطرح کرده و احتمالا آن‌ها براساس ارزش لوکادیا و دیاباته در سایت ترانسفرمارکت مدعی شده‌اند که پرسپولیس چنین مبلغی را پرداخته چرا که لوکادیا در این سایت ۲ میلیون یورو و دیاباته ۷۵۰ هزار یورو ارزش دارند. با این حال اعدادی که در ترانسفرمارک اعلام می‌شود همواره دقیق نیست و در کل هم نشان‌دهنده مبلغ تقریبی رضایتنامه بازیکنان است و دستمزد آن‌ها را مشخص نمی‌کند.

منبع : خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

واکنش فدراسیون جهانی والیبال به دوئل ایران و برزیل

ش سپتامبر 3 , 2022
تیم ملی والیبال ایران در مرحله حذفی رقابت‌های جهانی به مصاف والیبال برزیل خواهد رفت. با پایان مرحله گروهی بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۲۲ با حضور ۲۴ تیم، تکلیف مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات مشخص شد. رقابت‌های قهرمانی جهان در شش گروه و دو کشور […]