پرسپولیس با گل‌ نخوردن قهرمان می‌شود؟

پرسپولیسی‌ها درحالی فصل گذشته آمار خوبی در گل‌های خورده نداشتند، حالا تیمی مستحکم در خط دفاع هستند.

تیم فوتبال پرسپولیس  که این روزها با کسب نتایج بهتر نسبت به سایر رقا با اختلاف دو  امتیازی نسبت به تیم دوم و سوم در صدر جدول قرار دارد، آمار جالبی هم درباره استحکام خط دفاعی خود به ثبت رسانده است. پرسپولسی‌ها در هفته ابتدایی لیگ برابر ذوب‌آهن، فولاد، آلومینیوم و صنعت نفت‌آبادان دروازه خود را بسته نگه داشت، تنها در بازی برابر هوادار از روی نقطه پنالتی دروازه این تیم باز شد تا با ثبت یک گل خورده در کنار مس رفسنجان در پنج هفته ابتدایی لیگ بهترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص دهد. این درحالی است که پرسپولیس فصل گذشته آمار خوبی در گل‌های خورده نداشت.

گل‌محمدی که تیمش فصل گذشته با ثبت ۴۴ گل زده عنوان بهترین خط حمله  لیگ را به خود اختصاص داد، در خط دفاع آمار ضعیفی نسبت به رقبا داشت و در با ۲۱ گل خورده عملا نتواست دفاع مستحکمی از خود به نمایش بگذارد. پرسپولیسی‌ها که بعد از پنج دوره قهرمانی پیاپی، در لیگ بیست‌ویکم تنها ۵ امتیاز از استقلال کمتر کسب کردند و عنوان قهرمانی را از دست دادند، اگر دو سه دیدار می‌توانستند دروازه خود را بسته نگه دارند، قطعا شرایط در لیگ بیست‌ویکم برایشان متفاوت‌تر رقم می‌خورد.

حالا گل‌محمدی نشان داده به خوبی بر نقاط ضعف تیمش در فصل گذشته آگاه شده و در این فصل با تغییر نفرات در خط دفاعی و شیوه بازی تیمش قصد دارد طوری بازی کند که مستحکم‌تر از فصل گذشته به میدان بروند.

پرسپولیس در ۵ هفته ابتدایی فصل قبل، برابر فولاد، نساجی، آلومینیوم، گل‌گهر و مس رفسنجان نتوانست دروازه خود را بسته نگه دارد و در هر بازی یک دریافت کرد که حاصل این عکلکرد ضعیف در خط دفاعی، دو شکست و یک تساوی در کنار دو برد بود. حالا اما نتایج و آمار نشان می‌دهد که پرسپولیس تغییر محسوسی نسبت به فصل قبل داشته و در ۵ هفته ابتدایی لیگ فقط یک بار دروازه خود را باز شده دیده که آن هم از روی نقطه پنالتی بوده است.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

خوان ماتا خرید جدید گالاتاسرای

ج سپتامبر 9 , 2022
هافبک سابق منچستریونایتد با انتقال آزاد به باشگاه گالاتاسرای ترکیه پیوست.  به نقل از تلگراف، خوان ماتا تست‌های پزشکی خود را در ترکیه انجام داد و پس از آن قراردادی یک ساله با گالاتاسرای امضا کرد. گالاتاسرای در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر این اساس مبلغ یک میلیون و ۹۰۰ هزار […]