تیم ملی والیبال ایتالیا پس از ۲۴ سال قهرمان جهان شد

تیم ملی والیبال ایتالیا با پیروزی مقابل لهستان برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی جهان رسید.

تیم‌های ملی والیبال لهستان و ایتالیا در فینال مسابقات قهرمانی جهان 2022 از ساعت 23:30 روز یکشنبه 20 شهریور 1401 در لهستان به مصاف هم رفتند که در پایان، عنوان قهرمانی به ایتالیا تعلق گرفت.

لهستان در ست نخست با حمایت تماشاگرانش و بازی کم‌اشتباه بازیکنان خود 25 بر 22 برنده شد. عملکرد تیم ملی لهستان به گونه‌ای بود که می‌شد انتظار پیروزی آسان این تیم مقابل ایتالیا را داشت، ولی از ست دوم، ورق بازی برگشت و لهستان با اشتباهات بیشتر، فرصت قدرتنمایی به حریف خود داد. نتیجه ست‌های دوم و سوم، 25 بر 21 و 25 بر 18 برای ایتالیا بودند. اُفت روحی بازیکنان لهستان، اُفت فیزیکی این تیم را نیز به دنبال داشت.

شاگردان نیکولا گربیچ در تیم لهستان با تمام توان در ست چهارم به میدان آمدند تا شاید با پیروزی در این ست، کار را به تای برک بکشانند، اما ایتالیا با هدایت فردیناندو دجورجی، تیمی نبود که مغلوب لهستان و تماشاگران پرشور این تیم شود. آتزوری در ست چهارم نیز 25 بر 21 برنده شد تا پس از دوران طلایی خولیو ولاسکو، باز هم جام قهرمانی جهان را بالای سر ببرد. 

تیم ملی والیبال ایتالیا پس از 24 سال به فینال مسابقات قهرمانی جهان رسیده بود و لهستان در دو دوره قبلی مسابقات با پیروزی مقابل برزیل، قهرمان جهان شده بود. 

در بازی رده‌بندی، تیم ملی برزیل با نتیجه 3 بر یک اسلوونی را شکست داد و به مدال برنز رسید.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اولین واکنش توخل به اخراجش از چلسی

د سپتامبر 12 , 2022
سرمربی سابق چلسی برای اولین بار پس از اخراج غیرمنتظره‌اش از این تیم درباره این اتفاق اظهارنظر کرد. توماس توخل سرمربی پیشین تیم فوتبال چلسی که هفته گذشته در پی باخت این تیم برابر دیناموزاگرب در هفته نخست از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا اخراج شد، درباره این اتفاق بیانیه‌ای […]