کشتی فرنگی قهرمانی جهان| کشتی فرنگی ایران روی سکو می‌رود؟

عملکرد غیرقابل انتظار فرنگی‌کاران در صربستان و عنوان دوازدهمی در پایان شب دوم باعث شده این سوال ایجاد شود که آیا این تیم که به امید قهرمانی به بلگراد رفته بود، اصلا روی سکو خواهد رفت؟

تا امروز آن چیزی که در مسابقات جهانی 2022 بلگراد برای کشتی فرنگی ایران رخ داده، دور از انتظار بوده است. در غیاب روس‌ها نظر همه کارشناسان و اهالی کشتی این بود که تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که سال گذشته با اختلاف 6 امتیازی نایب‌قهرمان جهان شده بود، قهرمان جهان شود اما عملا این اتفاق رخ نداد.

روز اول که کاملا غافلگیرکننده پیش رفت و پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، محمدرضا مختاری در 72 کیلوگرم و محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم از دور رقابت‌ها حذف شدند. ناصر علیزاده هم که با فینالیست شدن حریفش این شانس را پیدا کرده بود در گروه شانس مجدد به مدال برنز برسد با شکست مقابل علی چنگیز ترک، در جایگاه پنجمی قرار گرفت.

به این ترتیب با هشتمی پویا دادمرز و پنجمی ناصر علیزاده، تیم ایران در پایان رقابت‌های 4 وزن اول با 16 امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفت. محمدرضا مختاری و محمدعلی گرایی هم در جایگاه‌های نوزدهم و شانزدهم اوزان خود قرار گرفتند تا هیچ امتیازی برای تیم به دست نیاورده باشند.

تیم صربستان که در رقابت‌های 4 وزن اول با دو طلای علی ارسلان و زورابی داتوناشویلی و عنوان پنجمی ویکتور نِمس صاحب 60 امتیاز شده، اکنون تیم اول جدول است. تیم‌های ترکیه، آذربایجان و مجارستان هم با 47، 45 و 41 امتیاز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

البته اوضاع به همین بدی برای تیم کشورمان نخواهد ماند چراکه در رقابت‌های 4 وزن دوم، محمدرضا گرایی به فینال رسیده و در صورت شکست حریف صربستانی خود (ماته نِمس) علاوه بر کسب مدال طلا 25 امتیاز برای کشورمان به دست خواهد آورد.

در دو وزن 63 و 97 کیلوگرم نیز شانس کسب دو مدال برنز را با علیرضا نجاتی و محمدهادی ساروی خواهیم داشت که هر دو منتظر برگزاری رقابت‌های رپه‌شارژ صبح امروز خواهند بود تا حریف قطعی خود را بشناسند.

علیرضا نجاتی برنده مبارزه شارشنبکوف از قرقیزستان و تیو از چین را امشب در پیش خواهد داشت و محمدهادی ساروی هم با برنده کشتی میان باشار از ترکیه و محموداف از قرقیزستان کشتی خواهد گرفت خواهد رفت.

درخوشبینانه‌ترین شکل ممکن امشب 25 امتیاز از طلای گرایی و مجموعا 30 امتیاز از دو برنز نجاتی و ساروی به امتیازات ایران اضافه خواهد شد و ضمن اینکه باید دید مهدی محسن‌نژاد و امین میرزازاده که آخرین فرنگی‌کاران ایرانی هستند که روی تشک خواهند رفت چه عملکردی خواهند داشت.

صربستانی‌ها هم با توجه به اینکه با سباستین ناد و ماته نِمِس به فینال دو وزن 63 و 67 کیلوگرم رسیده‌اند با توجه به محتمل بودن شکست نِمِس مقابل محمدرضا گرایی، شانس کسب 40 تا 50 امتیاز دیگر با این این دو کشتی‌گیر را خواهند داشت.

گرجستان، ترکیه، ازبکستان، ارمنستان و بلغارستان نیز دیگر فینالیست‌های امشب هستند. عملکرد امروز کشتی‌گیران دو وزن 60 و 130 کیلوگرم با برگزاری دور مقدماتی هم می‌تواند تا حدود زیادی تکلیف سکوهای برتر را مشخص کند.

در تیم ایران هم فعلا خیلی چیزها برای رسیدن به سکو منوط به عملکرد مهدی محسن‌نژاد و امین میرزازاده خواهد بود، باید دید تیمی که سال گذشته نایب قهرمان دنیا شده و امسال در غیاب روس‌ها شانس قهرمانی بود، آیا در بلگراد صاحب سکوی تیمی خواهد شد؟.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

درخواست گل‌گهر از کمیته داوران: لطفاً زودتر VAR را بیاورید

د سپتامبر 12 , 2022
باشگاه گل‌گهر سیرجان از سازمان لیگ و کمیته داوران درخواست کرد هر چه زودتر شرایط آوردن سیستم کمک داور ویدیویی را فراهم کنند.  باشگاه‌ گل‌گهر سیرجان با اشاره به داوری دیدار این تیم مقابل پیکان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال نوشت: در دقیقه 56 بازی با پیکان اریک بانیاما […]