کشتی فرنگی قهرمانی جهان| پایان کابوس بلگراد با چهارمی ایران

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی ۲۰۲۲ جهان که در غیاب روسیه و بلاروس در بلگراد برگزار شد، بدون طلا و بدون سکو برای شاگردان محمد بنا تمام شد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران که در غیاب تیم روسیه‌ محروم، مدعی عنوان قهرمانی جهان مسابقات جهانی 2022 محسوب می‌شد، نه تنها عنوان نایب قهرمانی سال گذشته را ارتقا نداد که نزولی غیرقابل انتظار را در بلگراد تجربه کرد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو نقره محمدرضا گرایی و امین میرزازاده و برنز محمدهادی ساروی، صاحب 81 امتیاز شد و روی سکو نرفت. این تیم عنوان چهارمی جهان را به خود اختصاص داد.

تیم ترکیه با 125 امتیاز قهرمان جهان شد. آذربایجان با 118 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید و صربستانِ میزبان که تنها با 6 کشتی‌گیر در مسابقات شرکت کرده و 4 طلا گرفته بود، با 110 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

مدال‌های طلای اوزان دهگانه کشتی فرنگی جهان نیز به صربستان (4 طلا)، ترکیه 2 (طلا)، قرقیزستان (2 طلا)، آذربایجان و ارمنستان رسید.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

واکنش سرمربی پورتو به شکست خانگی برابر کلوب بروژ

چ سپتامبر 14 , 2022
سرمربی پورتو به شکست عجیب خانگی تیمش برابر نماینده بلژیک در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا واکنش نشان داد. سرجیو کنسیسائو به دنبال دومین شکست متوالی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا برابر کلوب بروژ بلژیک با نتیجه 4 بر صفر گفت: خیلی سخت است که درباره این […]