یزدانی رکورد تختی و سوریان را شکست

حسن یزدانی چهره پرافتخار کشتی ایران با صعود به فینال رقابت‌های جهانی صربستان، با کسب هشتمین مدال مجموع جهان و المپیک خود، در صدر پرمدال‌ترین کشتی‌گیران تاریخ ایران قرار گرفت.

حسن یزدانی با صعود به فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، در مجموع دوران قهرمانی خود مجموعا صاحب هشتمین مدال خود در رقابت‌های جهانی و المپیک می‌شود و با کسب این مدال، به عنوان تنها کشتی گیر تاریخ ایران می‌شود که صاحب ۸ مدال جهانی و المپیک شده است.

یزدانی تاکنون موفق به کسب ۳ طلا، یک نقره و یک برنز جهان و یک طلا و یک نقره المپیک شده است و امشب نیز با صعود به فینال رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲، تنها کشتی گیر تاریخ ایران شد که صاحب ۸ مدال جهانی و المپیک شده است.

یزدانی پیش از این به همراه جهان پهلوان غلامرضا تختی و حمید سوریان با کسب ۷ مدال جهانی و المپیک در صدر قرار داشت.

تختی یک طلا و ۲ نقره المپیک و ۲ طلا و ۲ نقره جهان را در ویترین افتخارات خود دارد و سوریان نیز ۶ طلای جهان و یک طلای المپیک را در کارنامه خود دارد و با توجه به رکورد جدید یزدانی، در رده دوم این لیست جای می‌گیرند.

عبدالله‌ موحد با ۵ طلای جهان و یک طلای المپیک و علیرضا حیدری با یک طلا، ۳ نقره و یک برنز جهان و یک برنز المپیک، هر کدام با مجموع ۶ مدال جهانی و المپیک در رده‌ سوم این لیست قرار می‌گیرند.

ابراهیم جوادی، رسول خادم، علیرضا دبیر، قاسم رضایی و حسن رحیمی نیز هر کدام با مجموع ۵ مدال جهانی و المپیک در رده بعدی جای می‌گیرند.

فهرست پرمدال ترین کشتی‌گیران تاریخ ایران در مسابقات جهانی و المپیک:

۸ مدال: حسن یزدانی

۷ مدال: غلامرضا تختی و حمید سوریان

۶ مدال: عبدالله موحد و علیرضا حیدری

۵ مدال: ابراهیم جوادی، رسول خادم، علیرضا دبیر، قاسم رضایی و حسن رحیمی

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ستاره والیبال هلند در راه لیگ ترکیه

ج سپتامبر 16 , 2022
ستاره والیبال هلند قرارداد خود را با تیم ترکیه‌ای امضا کرد. نیمیر عبدالعزیز  ستاره تیم ملی والیبال جهان و هلند تصمیم گرفت که در سال جاری در لیگ والیبال ترکیه توپ بزند. هالک بانک ترکیه تیمی است که ستاره والیبال جهان به خدمت آن در آمده است. باشگاه والیبال هالک […]