کشتی آزاد قهرمانی جهان| جابجایی یک رکورد برای کشتی ایران و آمریکا در فینال نخودی – باروز

برنده مبارزه فینال وزن ۷۹ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان می‌تواند یک رکورد را در کشتی کشور خود جابجا کند.

 فینال وزن 79 کیلوگرم سال گذشته در اسلو، امشب (25 شهریور) در بلگراد تکرار خواهد شد و جردن باروز و محمد نخودی برای تصاحب نشان طلا به مصاف هم خواهند رفت.

تاکنون 13 کشتی‌گیر ایرانی مقابل جردن باروز قرار گرفته و هیچ‌کدام موفق به شکست این کشتی‌گیر نشده‌اند، هر چند او در این سال‌ها برنده‌هایی چون کایل دِیک آمریکایی، چامیزوی ایتالیایی، بکزاد عبدالرحمانوف ازبک و … را داشته است.

صادق گودرزی و عزت‌الله اکبری هر کدام سه بار، پیمان یاراحمدی دو بار، مرتضی رضایی قلعه، علیرضا قاسمی، مرحوم سیدعلی موسوی، مصطفی حسین‌خانی و محمد نخودی هر کدام یک بار مقابل جردن باروز شکست خورده‌اند که این یکی از طولانی‌ترین رکوردهای شکست‌ناپذیری قهرمانان بزرگ در کشتی کشورمان است و اگر محمد نخودی امشب برنده این کشتی باشد، در واقع در چهاردهمین مبارزه این طلسم توسط یک کشتی‌گیر ایرانی شکسته خواهد شد.

اما در مورد کشتی آمریکا هم در صورت برد جردن باروز یک رکورد ویژه برای آنها جابجا خواهد شد. سال گذشته باروز با برد نخودی در فینال جهانی به ششمین مدال طلای جهانی و رکورد جان اسمیت دیگر هموطنش رسید.

اسمیت دو طلای المپیک و چهار طلای قهرمانی جهان در کارنامه دارد، این در حالی است که باروز یک طلای المپیک و پنج طلای قهرمانی جهان را به خود اختصاص داده و با پیروزی در فینال امشب می‌تواند رکورد جان اسمیت را شکسته و اولین کشتی‌گیر آمریکایی تاریخ باشد که هفت طلایی می‌شود.

او با کسب مدال در بلگراد، به دهمین مدال جهانی و المپیکش خواهد رسید و به نظر با توجه به فینالیست شدن در این دوره از مسابقات، جردن باروز خیال خداحافظی با دنیای قهرمانی را تا المپیک 2024 پاریس نداشته باشد. بنابراین او این فرصت را دارد که رکوردهای دیگری را نیز در کشتی آمریکا و جهان از آن خود کند.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

داورزنی:‌ اگر کادر فنی تیم ملی نیاز به تقویت داشته باشد، این اتفاق می‌افتد/ عطایی مورد حمایت ماست

ج سپتامبر 16 , 2022
رئیس فدراسیون والیبال اعلام کرد، اگر کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان نیاز به تقویت داشته باشد، این اتفاق صورت می‌گیرد.  محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مورد عملکرد تیم ملی ایران در لیگ ملت‌ها و مسابقات قهرمانی جهان 2022 اظهار داشت: هر تورنمنت، شرایط خاص خودش را دارد. در […]