کشتی آزاد قهرمانی جهان| قناعت اطری به نقره جهانی؛ طلا به ژاپن رسید

رضا اطری که برای اولین بار به فینال جهانی رسیده بود، مقابل کشتی‌گیر ژاپنی مغلوب شد و به مدال نقره بسنده کرد.

رضا اطری که برای پنجمین بار به عضویت تیم ملی کشتی آزاد در می‌آمد، در حالیکه بعد از بازی‌های المپیک توکیو تغییر وزن داد و در پایان چرخه نفر منتخب وزن 61 کیلوگرم بود، بعد از شکست بصیر علی لی از مقدونیه، اسلام بازرگانوف از آذربایجان، گئورگی وانگلوف از بلغارستان و نارانخو نارمانداخ از مغولستان به فینال رسید تا مقابل ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن برود.

هیگوچی که در المپیک ریو حسن رحیمی را در نیمه‌نهایی شکست داده بود، این مبارزه را هم هجومی شروع کرد و دو بار به پای اطری رسید که دفعه اول کشتی‌گیر ایران پایش را در دستان قوی هیگوچی خارج کرد اما دفعه دوم هم خاک و هم بارانداز شد تا 4 امتیاز از دست بدهد. در ادامه هم این کشتی‌گیر ژاپنی بود که از رضا اطری امتیاز گرفت و نتیجه کشتی را در همان تایم اول 10-صفر به سود خود کرد تا اطری به مدال نقره جهان بسنده کرده باشد.

پیش از این تیم ملی کشتی آزاد ایران با کامران قاسم‌پور در 92 کیلوگر صاحب مدال طلا شده بود و محمد نخودی و حسن یزدانی در 79 و 86 کیلوگرم به دو مدال نقره و یونس امامی و امیرحسین زارع در 74 و 125 کیلوگرم دو مدال برنز رسیده بودند.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

دوری ۳ تا ۴ هفته‌ای رویس از میادین فوتبال

ی سپتامبر 18 , 2022
مهاجم آلمانی دورتموند در حدود یک ماه‌ خانه‌نشین خواهد بود، اما شانس حضور او در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در خطر نیست. تیم فوتبال بوروسیا دورتموند شب گذشته (یکشنبه) در هفته هفتم بوندس‌لیگای آلمان در حالی موفق شد در دربی روهر با نتیجه یک بر صفر میهمان خود شالکه را […]