فتحی‌پور به مدال نقره جام ریاست جمهوری تاجیکستان رسید

نماینده وزن ۸۱- کشورمان در مسابقات جودو جام ریاست جمهوری تاجیکستان به مقام دوم این رقابت‌ها دست یافت.

مسابقات جودو جام ریاست جمهوری تاجیکستان در حالی از صبح امروز (دوشنبه – 28 شهریور ماه) در شهر «خوجند» آغاز شده که تیم ملی جودو کشورمان با سه نماینده در این مسابقات حضور پیدا کرده است.

مهدی فتحی‌پور نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی جودو کشورمان، امروز در فینال مسابقات جام ریاست جمهوری تاجیکستان به مصاف نماینده میزبان رفت و در نهایت به مدال نقره این دوره از مسابقات دست یافت.

فتحی‌پور در نخستین مبارزه‌اش «نجم‌الدین محمد شریف» تاجیکستانی را شکست داد و به دور دوم راه یافت. در دور دوم‌ نیز حریف فتحی‌پور حاضر به مبارزه کردن با وی نشد. نماینده کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف نماینده ازبکستان رفت و با شکست «توجایوف» به نیمه نهایی راه یافت. در این مرحله، فتحی‌پور در ثانیه‌های پایانی موفق شد «غنی جان غنیوف» از تاجیکستان را ایپون کند و به فینال مسابقات راه یابد. نماینده کشورمان در فینال این رقابت‌ها به مصاف «هامروز رجبوف» از تاجیکستان رفت و در نهایت به مدال نقره بسنده کرد.

گفتنی است، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو نیز به جمع تیم ملی اضافه شد و حسین قمی به‌عنوان مربی کنار ملی‌پوشان حضور دارد. بابک مهاجری رئیس کمیته داوران فدراسیون جودو هم از نفرات اعزامی به مسابقات جام ریاست جمهوری تاجیکستان است.

همچنین قاسم باغچقی نماینده وزن 91- کیلوگرم کشورمان فردا در نخستین مبارزه‌اش در این رقابت‌ها به مصاف جودوکاری از کشور تاجیکستان خواهد رفت.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *