تساوی آمریکا و ولز به سود ایران


دیدار تیم‌های ملی آمریکا و ولز از گروه دوم جام جهانی ۲۰۲۲ با تساوی یک بر یک به پایان رسید و شانس صعود ایران افزایش یافت. 

 

در دیدار دور اول مرحله گروهی گروه B جام جهانی قطر، دو تیم آمریکا و ولز برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

آمریکا یک – ولز یک
داور: عبدالرحمن الجاسم (قطر)
ورزشگاه: احمد بن علی شهر الریان
گل: تیموتی وه‌آ در دقیقه ۳۶ برای آمریکا، گزت بیل در دقیقه ۸۲ از روی نقطه پنالتی برای ولز
کارت زرد: سرجینیو دست، وستون مک‌کنی و آکوستا (آمریکا)، گرت بیل، کریس مفام و تیم ریم(ولز)
کارت قرمز: –

ترکیب آمریکا: مت ترنر (دروازه‌بان)،‌ سرجینیو دست(۷۴- دی‌آندره یدلین)، واکرز زیمرمن، تایلر آدامز، آنتونی رابینسون، یونس موسی(۷۴- کیلین آکوستا)، وستون مک‌کنی(۶۶- برندون آرنسون)، کریستین پولیشیچ، تیم ریم، تیموتی وه‌آ(۸۸- جوردن موریس) و جاش سرجنت(۷۴- حاجی رایت)

ترکیب تیم ولز: وین هنسی (دروازه‌بان)،‌ کریس مفام،‌ جو رودون، بن‌ دیویس،‌ کونور رابرتز،‌ نکو ویلیامز(۷۹- برن جانسون)،‌ اتان آمپادو(۹۰- جوزف مورل)،‌ آرون رمزی،‌ دنیل جیمز(۴۶- کیفر مور)،‌ هری ویلسون(۹۰- سوربا توماس) و گرت بیل

نیمه نخست

از ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور قطری آغاز شد.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی آمریکایی‌ها بیشتر بازی را در اختیار داشتند و سعی کردند با ضربات ایستگاهی دروازه هنسی را تهدید کنند که موفق نشدند. در دهمین دقیقه بازی با حرکت وه‌آ، نزدیک بود مدافع ولز دروازه خود را باز کند که هنسی توپ را برگشت داد و در ادامه ضربه سر سرجنت به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

در ۱۰ دقیقه بعدی با وجود مالکیت آمریکا بر بازی، اتفاق ویژه‌ای روی دروازه‌ها رخ نداد. در دقیقه ۳۶ و روی حرکت پولیشیچ، وه‌آ به قلب دفاع ولز زد و با ضربه‌ای نوک پا دروازه ولز را باز کرد و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

بعد از این گل تلاش دو تیم سودی نداشت و آمریکا برنده به رختکن رفت.

نیمه دوم

بازی در نیمه دوم را آمریکایی‌ها آغاز کردند.

ولزی‌ها برای رسیدن به گل تساوی حملات نصفه و نیمه‌ای را روی دروازه آمریکا ترتیب دادند اما هیچ‌کدام تهدید جدی نبود. در دقیقه ۶۵ ولز فرصت داشت که توسط بن دیویس به گل برسد اما ضربه سر مدافع قرمزپوشان را ترنر به کرنر فرستاد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سر خطرناک کیفر مور همراه شد اما توپ با اختلاف اندکی به بیرون رفت.

بعد از حملات مستمر ولزی‌ها، بالاخره حملات این تیم جواب داد و مدافع آمریکا در دقیقه ۸۰ روی گرت بیل خطا کرد و داور قطری اعلام پنالتی کرد. گرت بیل پشت توپ قرار گرفت و تیمش را به گل تساوی رساند.

در ادامه آمریکا سعی در به ثمر رساندن گل برتری داشت اما تلاش‌های این تیم به ثمر ننشست و بازی با همان تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

در جدول این گروه، انگلیس با ۳ امتیاز در صدر قرار دارد و آمریکا و ولز با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم هستند. ایران نیز بدون امتیاز در رده چهارم گروه دوم قرار دارد.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *